Kontrast: Kontrast domyślny Kontrast czarno-biały Kontrast czarno-żółty Kontrast żółto-czarny
Czcionka: Ustawienie domyślnego rozmiaru czcionki Ustawienie powiększonego rozmiaru czcionki Ustawienie największego rozmiaru czcionki
  • :
  • :


 

POWIATOWY ZESPÓŁ ZAKŁADÓW 
OPIEKI ZDROWOTNEJ 

 

Dzień Zdrowia w Czeladzi


           Już 25 maja 2019 roku w czeladzkim szpitalu odbędzie się kolejna akcja na rzecz profilaktyki czyli Dzień Zdrowia w Czeladzi.

            Naszym celem jest zachęcenie mieszkańców powiatu będzińskiego oraz całego regionu do wykonywania badań profilaktycznych, regularnego dbania o swoje zdrowie i tego, aby okazywali więcej serca... własnemu sercu – wyjaśnia dr Ewa Wiązania – Gacek, kierownik Oddziału Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Szybkiej Diagnostyki Kardiologicznej  w szpitalu w Czeladzi.

            25 maja najlepsi specjaliści z zakresu chorób wewnętrznych przeprowadzą m.in. pomiary glikemii, wartości kwasu moczowego we krwi, wartości lipidogramu oraz analizę masy ciała. Będzie można skorzystać również z porad i konsultacji czeladzkich lekarzy. Oczywiście nie zabraknie dodatkowych atrakcji i niespodzianek dla uczestników.

            Aby wziąć udział w bezpłatnych badaniach trzeba wcześniej zarejestrować się telefonicznie pod numerem (32) 265-16-44  wew. 260.  Rejestracja jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 14:00.

            O tym, że takie inicjatywy są bardzo cenne i potrzebne świadczą poprzednie edycje Białych Sobót w Czeladzi, w czasie których specjaliści z zakresu ginekologii przeprowadzili setki badań w kierunku wczesnego wykrycia raka jajnika.

             Dzień Zdrowia w Czeladzi został objęty honorowym patronatem przez Starostę Będzińskiego.