Kontrast: Kontrast domyślny Kontrast czarno-biały Kontrast czarno-żółty Kontrast żółto-czarny
Czcionka: Ustawienie domyślnego rozmiaru czcionki Ustawienie powiększonego rozmiaru czcionki Ustawienie największego rozmiaru czcionki
  • :
  • :

 

Biała sobota w czeladzkim szpitalu – podsumowanie
#NieBojSieBadajSie 


 

Ponad 100 pacjentek skorzystało z bezpłatnych badań USG narządu rodnego zorganizowanych po raz pierwszy w takiej formule w szpitalu w Czeladzi. Efekty są niesamowite. Udało się „wychwycić” wiele niepokojących zmian, które kwalifikują się do specjalistycznej diagnostyki. Chodzi głównie o mięśniaki macicy, polipy endometrium, a także torbiele, guzy jajnika – podkreśla dr hab. n. med. Krzysztof Nowosielski, kierownik oddziału ginekologii i położnictwa w szpitalu w Czeladzi.

W czasie Białej Soboty wszystkie pacjentki mogły liczyć na spotkanie z przedstawicielkami środowiska Amazonek. To wspaniała okazja by pokazać, że samobadanie piersi nie jest takie trudne, wszystkiego można się nauczyć - mówi Magdalena Praszkiewicz, wiceszefowa będzińskich Amazonek. Panie przygotowały specjalne fantomy, ulotki i informatory dla uczestniczek badań.

Dobra atmosfera i dużo pozytywnej energii to doskonałe fundamenty do dalszej współpracy, organizacji kolejnych badań profilaktycznych. Przed nami kolejna edycja już 16 marca! - przypomniała Elżbieta Markowska, prezes Stowarzyszenia Częstochowskie Amazonki.

Urzekły nas tulipany i chęć działania na rzecz profilaktyki, to początek wielu udanych akcji, w które chorzowskie Amazonki na pewno się włączą – zadeklarowała Zofia Błasińska, szefowa chorzowskich Amazonek.

Akcja została objęta patronatem honorowym przez Starostę Będzińskiego.