Oddział Dziecięcy

Adres:

Czeladź, ul. Szpitalna 40
główny budynek szpitala
Segment C – Parter

p.o. Kierownik oddziału

lek. Agnieszka Paczyńska-Domagała
Specjalista Pediatrii

p.o. Pielęgniarka oddziałowa

mgr Monika Ligęza
Specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa pediatrycznego

Sekretariat

(32) 731 23 00

Lekarze

(32) 731 23 03

Pielęgniarki

(32) 731 23 04

Oddział liczący 15 łóżek podzielony jest na część dla starszych i młodszych dzieci.

W oddziale leczone są dzieci do 18. roku życia głównie z zakażeniami dróg oddechowych, przewodu pokarmowego. Udzielana jest również pomoc w nagłych zachorowaniach i zaostrzeniach chorób przewlekłych. Oddział jest otwarty na potrzeby małych pacjentów i przystosowany do pobytu opiekuna z dzieckiem podczas całej hospitalizacji. Wszystkie sale wyposażone są w rozkładane fotele dla opiekunów oraz łazienki. Przeszklone drzwi  i monitoring pozwalają na stałą obserwację i zwiększają bezpieczeństwo przebywających tam dzieci.

W sali dla najmłodszych dzieci utworzono osobne zaplecze kuchenne, a łazienkę wyposażono w wanienkę do pielęgnacji maluchów. Drugi aneks kuchenny mieści się w specjalnie utworzonym dla opiekunów pokoju. Na oddziale znajduje się również gabinet diagnostyczno-zabiegowy, co pozwala na wykonywanie części badań diagnostycznych na miejscu.

Personel oddziału otacza życzliwością i fachową opieką chorych i ich opiekunów. Na każdej sali towarzyszą dzieciom kolorowe rysunki, które zapewniają przyjazne otoczenie i odwracają uwagę pacjenta od niezbędnych zabiegów.

WYKAZ PROCEDUR WYKONYWANYCH W ODDZIALE DZIECIĘCYM