Oddział Opieki Paliatywnej

Adres:

Będzin, ul. Małachowskiego 12
główny budynek szpitala, IV piętro

Kierownik oddziału

dr n. med. Tatiana Pietrzyńska
Specjalista medycyny paliatywnej, Specjalista anestezjologii i intensywnej terapii

p.o. Pielęgniarka oddziałowa

Małgorzata Pieńkos

Sekretariat

(32) 267 30 11÷15 wew. 550

Lekarze

(32) 267 30 11÷15 wew. 553

Pielęgniarki

(32) 267 30 11÷15 wew. 554

Oddział zapewnia holistyczną opiekę paliatywną Pacjentom  w  zaawansowanej  chorobie nowotworowej, których dolegliwości w warunkach domowych są niemożliwe do złagodzenia np. bóle, duszności, wymioty. Warunkiem hospitalizacji jest zakończenie leczenia przyczynowego.

Oferujemy Pacjentom interdyscyplinarną i wielospecjalistyczną pomoc medyczną. Współpracujemy ściśle z najlepszymi ośrodkami onkologicznymi, co umożliwia wykonywanie szybko i sprawnie zabiegów paliatywnych zmniejszających cierpienie chorych.

Oddział jest wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt medyczny i rehabilitacyjny.

Duży nacisk kładziemy na rehabilitację i usprawnianie: wykonywane są np. masaże limfatyczne, masaże wodne, hydroterapia i fototerapia, ćwiczenia ogólnousprawniające. Oprócz opieki nad Pacjentem, personel oddziału opieki paliatywnej roztacza też opiekę nad rodziną i najbliższymi chorego np. pomoc psychologiczna.

Przyjęcia do Oddziału Opieki Paliatywnej odbywają się w trybie planowym na podstawie skierowania wystawionego przez lekarza.

Weryfikację dokumentacji przed przyjęciem zgłoszenia ( karty informacyjne leczenia szpitalnego lub kserokopie badań obrazowych potwierdzające zaawansowaną chorobę nowotworową) przeprowadza lekarz Oddziału Opieki Paliatywnej od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 13:00.

WYKAZ PROCEDUR WYKONYWANYCH W ODDZIALE PALIATYWNYM