-->

Sala intensywnego nadzoru kardiologicznego w Czeladzi

Sala Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego jest częścią Oddziału Wewnętrznego z Pododdziałem Szybkiej Diagnostyki Kardiologicznej w Szpitalu w Czeladzi. Służy Pacjentom z chorobami układu sercowo – naczyniowego m.in. z ostrą lub przewlekłą niewydolnością serca, groźnymi zaburzeniami rytmu serca, zaburzeniami automatyzmu i przewodzenia. Jest także zwieńczeniem starań zarządu szpitala oraz kierownictwa oddziału w zakresie lepszej organizacji pracy i sprawniejszej pomocy najciężej chorym.

Sala została wyposażona w niezwykle nowoczesne echo serca (echokardiogram) do diagnostyki i monitorowania chorób serca. Dzięki ultradźwiękom możliwy jest pełny ogląd pracy serca i dużych naczyń krwionośnych oraz ocena funkcji serca w ruchu. Urządzenie jest bardzo potrzebne chorym z nadciśnieniem tętniczym, po przebytym już zawale serca, z chorobą wieńcową czy chorobą zakrzepowo-zatorową.

Spotkania Medyczne im. Krystyny Bochenek z udziałem dr hab. Krzysztofa Nowosielskiego

Spotkania Medyczne im. Krystyny Bochenek, realizowane wspólnie przez Dziennik Zachodni oraz Polskie Radio Katowice, stanowią kontynuację dzieła b. wicemarszałek Senatu, dziennikarki, publicystki i działaczki społecznej Krystyny Bochenek, która zginęła w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku. Agata Pustułka (Dziennik Zachodni) oraz Anna Sojka (Polskie Radio Katowice) zapraszają sukcesywnie do programu najwybitniejszych specjalistów, którzy odpowiadają na pytania słuchaczy i czytelników dotyczące danej medycznej dziedziny. Gościem 256 Spotkań Medycznych im. Krystyny Bochenek był dr hab. Krzysztof Nowosielski, ginekolog, położnik, ekspert w zakresie ginekologii onkologicznej.

Relację można obejrzeć tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=zsbrvRTMwZI

Uroczyste otwarcie oddziału okulistyki w Będzinie

Po gruntownej modernizacji i znacznym poszerzeniu możliwości operacyjnych, okulistyka w Będzinie wraca na medyczną mapę regionu oferując Pacjentom nie tylko z powiatu będzińskiego, ale i całego województwa śląskiego, kompleksowe leczenie chorób oczu m.in. zaćmy, jaskry, odwarstwień siatkówki, retinopatii cukrzycowej i wielu innych. Priorytetem jest stworzenie maksymalnie komfortowej dla Pacjenta przestrzeni, nowoczesnych wnętrz i adaptacja szpitalnych pomieszczeń zgodnie z wszelkimi europejskimi standardami, co sprawi, że okulistyka w Będzinie będzie służyć chorym dokładnie tak samo jak najlepsze i największe tego typu placówki w kraju.

Nowoczesne poradnie specjalistyczne w Będzinie

Do tej pory poradnie specjalistyczne zlokalizowane były w będzińskim szpitalu aż na trzech poziomach (parter, pierwsze i drugie piętro) z rejestracją na pierwszym piętrze, co było ogromnym utrudnieniem szczególnie dla osób starszych i niepełnosprawnych. Dzięki staraniom nowego zarządu szpitala, zmodernizowane poradnie zlokalizowane będą wyłącznie na jednym poziomie z łatwym dostępem dla chorych mających problemy z poruszaniem się. Nowoczesne, jasne i przyjazne wnętrza, najwyższej jakości sprzęt medyczny, dogodna lokalizacja i lepsza organizacja pracy pozwolą na udzielanie świadczeń medycznych w warunkach, na które mieszkańcy powiatu i całego regionu od dawna czekali.