Warsztaty operacyjne w zakresie leczenia NTM

Z inicjatywy dr Grzegorza Cwynara, kierownika oddziału położniczo-ginekologicznego i ginekologii onkologicznej, w czeladzkim szpitalu zorganizowano warsztaty operacyjne w zakresie leczenia nietrzymania moczu. Podczas warsztatów gościliśmy lekarzy z kilku województw. Wykonano 8 zabiegów operacyjnych, do których dr Cwynar zaprosił Profesora Włodzimierza Baranowskiego (kierownika Oddziału Ginekologii Operacyjnej i Katedry Kliniki Ginekologii i Położnictwa – Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz konsultanta Kliniki Ginekologii i Ginekologii Onkologicznej – Wojskowego Instytutu Medycznego).

Profesor specjalizuje się m.in. w ginekologii operacyjnej, a dokładnie w:

– onkologii ginekologicznej – pełen zakres operacji radykalnych przy nowotworach narządu płciowego;

– endoskopii ginekologicznej – pełen zakres operacji endoskopowych (histeroskopia, laparoskopia), łącznie z laparoskopowymi operacjami w nietrzymaniu moczu i operacjami onkologicznymi drogą laparoskopową;

– uroginekologii – pełen zakres operacji w uroginekologii, a szczególnie w nietrzymaniu moczu (TVT, TOT) i korekty statyki narządu płciowego u kobiet.

Zakres ginekologii operacyjnej, w której specjalizuje się Pan Profesor, jest w całości na co dzień realizowany przez zespół ginekologów i ginekologów onkologicznych naszego szpitala z dr G. Cwynarem na czele.