Oddział urazowo-ortopedyczny w Czeladzi już po remoncie. Jest komfortowo i nowocześnie.

Oddział urazowo-ortopedyczny w Szpitalu w Czeladzi już po remoncie. Jest komfortowo i nowocześnie

– Modernizacja oddziału to ukłon w stronę pacjentów i personelu. Zmiany usprawnią pracę lekarzy i pielęgniarek, ale przede wszystkim przełożą się na poprawę komfortu chorych. Przestronne sale, elektryczne łóżka, pomieszczenie do rehabilitacji – to tylko niektóre udogodnienia – zapowiada Starosta Będziński Sebastian Szaleniec.

Oddział został przeniesiony z trzeciego piętra na parter szpitala i jest większy od poprzedniego. Zamiast dotychczasowych 19 łóżek są 24. Sale są bardziej przestronne i przeznaczone maksymalnie dla trzech pacjentów, a nie jak wcześniej nawet sześcioosobowe. Jest więcej łazienek i toalet, niektóre sale mają własne sanitariaty. Wydzielona została także część septyczna, gdzie przebywają pacjenci z infekcją.

Nowością jest także sala do ćwiczeń, w której pacjenci po operacjach pracują z fizjoterapeutami nad odzyskaniem sprawności.

– Kompleksowe podejście do pacjenta i niezwłoczne rozpoczęcie rehabilitacji po przeprowadzonym zabiegu to standard, jednak na wielu oddziałach nie ma wyznaczonego pomieszczenia, w którym pacjent może ćwiczyć w komfortowych warunkach. Zazwyczaj wykorzystywany jest do tego korytarz czy inne ogólnodostępne miejsca. Bardzo się cieszę, że na nowym oddziale możemy zapewnić pacjentowi maksymalny komfort i intymność w procesie powrotu do zdrowia – mówi kierownik oddziału urazowo-ortopedycznego Szpitala w Czeladzi dr n. med. Marek Bożek.

Otwarcie oddziału to także kolejny krok do zmniejszenia kolejek do zabiegów.

– Na przełomie roku planujemy uruchomić drugą salę operacyjną, dzięki czemu będziemy w stanie wykonywać ich więcej niż do tej pory. To, w połączeniu z możliwościami, jakie daje nowy oddział, pozwoli nam na skrócenie czasu oczekiwania na operacje, w tym endoprotezoplastyki stawu biodrowego lub kolanowego – podkreśla dyrektor PZZOZ w Będzinie i Czeladzi Aldona Sylwa.

W ramach swojej działalności oddział urazowo-ortopedyczny oferuje pacjentom najnowocześniejsze metody leczenia schorzeń narządu ruchu oraz kompleksową opiekę w zakresie powrotu do sprawności i prawidłowego funkcjonowaniu po zakończeniu procesu leczenia i rehabilitacji.

Na remont i wyposażenie oddziału szpital przeznaczył niemal milion złotych.