Mgr Adam Grzywacz Pielęgniarzem Naczelnym PZZOZ

W lutym 2022 r. stanowisko Pielęgniarza Naczelnego w Powiatowym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej objął mgr Adam Grzywacz, poprzednio pielęgniarz oddziałowy Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

Mgr Adam Grzywacz ukończył studia na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach oraz w Wyższej Szkole Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej. Jest specjalistą pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki. Ukończył również kurs koordynatora pobierania i przeszczepiania komórek, tkanek i narządów organizowany przez Gdański Uniwersytet Medyczny.

Karierę zawodową rozpoczął w Szpitalu Miejskim w Zabrzu na oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Pracę kontynuował w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym im. K. Gibińskiego w Katowicach. Następnie związał się ze szpitalem w Czeladzi.  Obok pełnionej funkcji pielęgniarza oddziałowego OAIT w ostatnim czasie aktywnie angażował się w działania związane z zapobieganiem rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2. Jako koordynator szczepień odpowiadał za sprawną organizację zarówno szpitalnego, jak i powszechnego punktu szczepień w Będzinie.

Serdecznie gratulujemy!