Dzień Zdrowia w Czeladzi

Już 25 maja 2019 roku w czeladzkim szpitalu odbędzie się kolejna akcja na rzecz profilaktyki czyli Dzień Zdrowia w Czeladzi.

Naszym celem jest zachęcenie mieszkańców powiatu będzińskiego oraz całego regionu do wykonywania badań profilaktycznych, regularnego dbania o swoje zdrowie i tego, aby okazywali więcej serca… własnemu sercu – wyjaśnia dr Ewa Wiązania – Gacek, kierownik Oddziału Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Szybkiej Diagnostyki Kardiologicznej  w szpitalu w Czeladzi.

25 maja najlepsi specjaliści z zakresu chorób wewnętrznych przeprowadzą m.in. pomiary glikemii, wartości kwasu moczowego we krwi, wartości lipidogramu oraz analizę masy ciała. Będzie można skorzystać również z porad i konsultacji czeladzkich lekarzy. Oczywiście nie zabraknie dodatkowych atrakcji i niespodzianek dla uczestników.

Aby wziąć udział w bezpłatnych badaniach trzeba wcześniej zarejestrować się telefonicznie pod numerem (32) 265-16-44  wew. 260.  Rejestracja jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 14:00.

O tym, że takie inicjatywy są bardzo cenne i potrzebne świadczą poprzednie edycje Białych Sobót w Czeladzi, w czasie których specjaliści z zakresu ginekologii przeprowadzili setki badań w kierunku wczesnego wykrycia raka jajnika.

Dzień Zdrowia w Czeladzi został objęty honorowym patronatem przez Starostę Będzińskiego.