Oddział Opieki Paliatywnej

Adres:

Będzin, ul. Małachowskiego 12
główny budynek szpitala, IV piętro

Kierownik oddziału

dr n. med. Tatiana Pietrzyńska
Specjalista medycyny paliatywnej, Specjalista anestezjologii i intensywnej terapii

p.o. Pielęgniarka oddziałowa

Maria Dymarczyk

Sekretariat

(32) 267 30 11 wew. 527

Lekarze

(32) 267 30 11 wew. 526

Pielęgniarki

(32) 267 30 11 wew. 524

Oddział zapewnia holistyczną opiekę paliatywną Pacjentom  w  zaawansowanej  chorobie nowotworowej, których dolegliwości w warunkach domowych są niemożliwe do złagodzenia np. bóle, duszności, wymioty. Warunkiem hospitalizacji jest zakończenie leczenia przyczynowego.

Oferujemy Pacjentom interdyscyplinarną i wielospecjalistyczną pomoc medyczną. Współpracujemy ściśle z najlepszymi ośrodkami onkologicznymi, co umożliwia wykonywanie szybko i sprawnie zabiegów paliatywnych zmniejszających cierpienie chorych.

Oddział jest wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt medyczny i rehabilitacyjny.

Duży nacisk kładziemy na rehabilitację i usprawnianie: wykonywane są np. masaże limfatyczne, masaże wodne, hydroterapia i fototerapia, ćwiczenia ogólnousprawniające. Oprócz opieki nad Pacjentem, personel oddziału opieki paliatywnej roztacza też opiekę nad rodziną i najbliższymi chorego np. pomoc psychologiczna.

Przyjęcia do Oddziału Opieki Paliatywnej odbywają się w trybie planowym na podstawie skierowania wystawionego przez lekarza.

Weryfikację dokumentacji przed przyjęciem zgłoszenia ( karty informacyjne leczenia szpitalnego lub kserokopie badań obrazowych potwierdzające zaawansowaną chorobę nowotworową) przeprowadza lekarz Oddziału Opieki Paliatywnej od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 13:00.

WYKAZ PROCEDUR WYKONYWANYCH W ODDZIALE PALIATYWNYM